Prawo pracy w LP

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

A próbowałeś? :wink:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

Ale koledzy, jakie godziny? To w końcu macie ten zadaniowy czas pracy czy nie? Jeśli tak to nie ma żadnych godzin do odebrania ani nadgodzin, bo czas pracy mierzony nie jest godzinami.
A co do wypadku, jeżeli jest to zdarzenie nagłe, wywołujące uszczerbek na zdrowiu i zachodzi związek z pracą to zawsze jest to wypadek przy pracy. Inną kwestią jest ewentualne pozbawienie świadczeń jeśli pracownik dopuścił się ciężkiego naruszenia przepisów. Jednak świadczenie pracy jest tu wystarczające. Zatem wysyłałeś drewno o 5 rano, zdążył się wypadek związany z twoim działaniem na rzecz pracodawcy, masz wypadek w pracy. Powiem więcej, o 20:00 zadzwonił przewoźnik potwierdzić jutrzejszy wywóz i przez to, że rozmawiając potknąłeś się przez próg między łazienka a kuchnią rozbiłeś głowę jest wypadek w pracy... Kwestia właściwego przeprowadzenia dowodu i elementarnej uczciwości...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Zadaniowy charakter pracy nie oznacza, że mam pracować 24 godz. na dobę. Jeśli np. wiem wcześniej, że mam wywóz po południu to nie muszę mogę to zgłosić i siedzieć w chałupie odpowiednią ilość czasu, by nie pracować dłużej niż powinienem. Jednak gdy szef mnie wyśle na jakiś event w sobotę, albo niedzielę to czemu mam pracować więcej niż 40 godzin w tygodniu?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

I za ten event sobotni powinieneś dostać dzień wolny ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dokładnie tak. Za każdą inną pracę w dzień wolny również...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Prawdę prawisz.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Wywóz drewna po godzinach można udowodnić , ale w związku z otwartym magazynem dostałem informację że może coś się dziać w godzinach nocnych i co sam podejmuję decyzję o wyjeździe do lasu . Jak wtedy z wypadkiem chociażby drogowym ; w pracy czy nie . Zadaniowy czas pracy tzn pracuję kiedy jest praca , nie trzymam się godz 7.00 - 15.00 ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

sormen, jeszcze raz spokojnie przeczytaj:
Jaźwiec pisze:A co do wypadku, jeżeli jest to zdarzenie nagłe, wywołujące uszczerbek na zdrowiu i zachodzi związek z pracą to zawsze jest to wypadek przy pracy
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

sormen pisze:Zadaniowy czas pracy tzn pracuję kiedy jest praca , nie trzymam się godz 7.00 - 15.00 ?
Dokładnie! Ale w ramach 40h/tygodniowo.
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

To mówicie, że pracujecie kiedy chcecie pod warunkiem, że nazbiera się tej tyrki 40 godzin na tydzień, nadgodziny i dni wolne macie zwracane, a przydarzające się zdarzenia nagłe zaliczają się praktycznie całodobowo? :shock:
Dobrze mi tydzień się zaczął :lol: :lol:
sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

Łolcik pisze:
Łolcik pisze:Dokładnie! Ale w ramach 40h/tygodniowo.
Byłem ścigany w godz od 7 do 15 .
Tak Piotr masz rację , pozostaje tu tylko kwestia związku z pracą . Kto ma uznać związek z pracą o godz 22 .oo jak nie można tego udowodnić nagłą potrzebą związaną z wywozem drewna ? :)
Awatar użytkownika
Łolcik
leśniczy
leśniczy
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 22:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Łolcik »

kolorowe kredki pisze:To mówicie, że pracujecie kiedy chcecie pod warunkiem, że nazbiera się tej tyrki 40 godzin na tydzień, nadgodziny i dni wolne macie zwracane, a przydarzające się zdarzenia nagłe zaliczają się praktycznie całodobowo? :shock:
Dobrze mi tydzień się zaczął :lol: :lol:
Nie kiedy chcemy, tylko kiedy musimy. W praktyce wygląda to tak, że nikt nie robi problemów jeśli trzeba gdzieś wyskoczyć między 7 a 15, ale też nie ma marudzenia, że Świecie o trzeciej w nocy przyjeżdża. Oczywiście są to przypadki sporadyczne a nie chroniczne. Nadgodziny ani dnia wolnego nie miałem przez 25 lat pracy, ale może i powinienem :lol:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

kolorowe kredki pisze:To mówicie, że pracujecie kiedy chcecie
Nie, ja pracuję od 7.30 do 15.30. Chyba, że obowiązki każą inaczej i wówczas albo zmieniam godziny za wiedzą przełożonego, albo odbieram wolne. Proste i czytelne. Tak, czy inaczej przełożony zawsze wie...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

A eventy masz w zakresie obowiązków czy pod punktem "wypełnianie innych poleceń przełożonego" ... (Pytanie retoryczne oczywiście). Że sam sobie organizujesz dzień pracy to nie świadczy, że przepisy o dniach wolnych od pracy cię nie obowiązują. Powiem więcej, obowiązuje nawet 13 godzin nieprzerwanego odpoczynku. Tyle, że za organizację pracy odpowiadasz ty sam (przeważnie - dla czepialskich :wink:)
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Jaźwiec pisze:obowiązuje nawet 13 godzin nieprzerwanego odpoczynku
Jeśli już, to 11 godzin...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ale to po delegacji, jak mnie pamięć nie myli ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

"Konieczność zapewnienia pracownikowi nieprzerwanego odpoczynku dobowego oznacza, że w okresie doby, tj. 24 godzin od rozpoczęcia przez pracownika pracy zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi co najmniej nieprzerwanie 11 godzin odpoczynku. W czasie tych 11 godzin pracownik nie może pozostawać w dyspozycji pracodawcy."
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Skoro można uzasadnić wyjątki w zakładach o ruchu ciągłym to i w Służbie Leśnej się da. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

sormen
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 12 wrz 2006, 11:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: sormen »

sormen pisze:Byłem ścigany w godz od 7 do 15 .
Mógłbym to spokojnie podciągnąć pod mobbing :) .
Awatar użytkownika
Jaźwiec
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5001
Rejestracja: czwartek 29 cze 2006, 09:32

Post autor: Jaźwiec »

filipesku pisze:
Jaźwiec pisze:obowiązuje nawet 13 godzin nieprzerwanego odpoczynku
Jeśli już, to 11 godzin...
Oczywiście. Mój błąd...
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów...
ODPOWIEDZ